תפריט
»»

איך לבחור שמלה לחתונה

יש את אלו שבחירת שמלת כלה הוא החלק שהן הכי מחכות לו.

הן הרי חולמות עליו בערך מאז שהן זוכרות את עצמן והאמת היא שהן גם יודעות בדיוק מה הן רוצות, כך שאין יותר מידי מה לבחור… אבל יש את אלו שרק המחשבה על היום הזה שבו יצטרכו להחליט איזה שמלת כלה הן ילבשו מעוררת בהן פחד וחרדה. אם אתן נמנות דווקא עם החלק השני שתיארנו תדעו שאתן לא לבד.

לא כולן יודעות איזה שמלה לבחור ולמעשה הרוב מתקשות להגיע להחלטה. ברור לנו שבסופו של דבר תבחרי שמלה אבל חשוב לנו שגם תהני מהדרך ובטח שלא תסבלי. בדיוק בגלל זה ריכזנו כמה טיפים והמלצות שיעזרו לך לבחור את השמלה המושלמת, המדויקת והנכונה ביותר בשבילך.

הקדישי זמן לטובת העניין
נכון שחיפוש שמלת כלה לא אמור להתארך כמו חיפוש חתן, אבל הוא בהחלט לוקח זמן. אל תצפי שבסיבוב אחד תמצאי את שמלת הכלה המושלמת כי זה עשוי לקחת קצת יותר זמן מזה. פני לכך את הזמן הראוי וחפשי ברוגע ובלי לחץ. מומלץ להתחיל לחפש שמלת כלה לפחות 3 חודשים לפני מועד החתונה כדי שישאר זמן ראוי לתיקונים, שינויים או לתפירת שמלת כלה מאפס במידה ולא תמצאי אף דגם שמצא חן בעיניך.

הקשיבי למעצבים ולאנשי מקצוע
מעצבי שמלות כלה, תופרים וסטייליסטים יודעים דבר או שניים על שמלות כלה וראו כלה או שתיים בחייהם... מה שאנחנו מנסים לומר הוא שיש להם ניסיון גדול בתחום וכדאי לך להיעזר בהם. הקשיבי למה שהם אומרים (אך אל תוותרי על הדעה שלך), קבלי את ההמלצות שלהם וסמכי עליהם שהם ידאגו שתיראי טוב ותלבשי שמלת כלה שמחמיאה לך.

אל תגיעי למדידות ולחיפושים עם יותר מידי אנשים
יש כלות שמחפשות שמלת כלה עם אמא, דודה, 3 חברות, 4 בנות דודות וכמה שכנות. הצבא הגדול הזה אולי עושה אווירה טובה ונעימה, אבל בסופו של דבר הוא מקשה על הבחירה. הקפידי להגיע למדידות ולחיפושים עם כמה שפחות אנשים, מספר מצומצם של כאלה שאת סומעת עליהם. זכרי שככל שיש יותר אנשים יש יותר דעות, מה שהופך את הבחירה לקשה יותר.

הגדירי מראש תקציב ואל תחרגי ממנו
קשת המחירים לשמלות כלה היא גדולה במיוחד ויכולה לנוע גם עד עשרות אלפי שקלים. לפני שאת מתחילה בחיפושי השמלה המושלמת, הגדירי לעצמך תקציב ברור שנגזר מהיכולת הכלכלית שלך. מעצבים רבים ינסו לפתות אותן בטיעונים של "זה היום החשוב בחייך", "מתחתנים רק פעם אחת" וכו', אך עלייך להיות חזקה ולא לחרוג מהתקציב הזה. ישנן שמלות כלה גם לבעלות תקציב מוגבל ואת בהחלט יכולה להיראות כמו נסיכה מהאגדות גם עם שמלת כלה במחיר סביר ביותר. זכרי שלכל חתונה יש את היום שלמחרת ואין שום סיבה שתישארי עם חור בכיס בגלל שמלה שתלבשי אך ורק פעם אחת.
שאלות למעצבת גלית רוביניק, מידע נוסף ותיאום פגישות ומדידות בסטודיו חייגי:
או מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם